Przyjaźń z korzyścią łóżkową

paraKażdy związek ma swoje własne zasady, nawet jeśli jest przyjacielem z korzyścią, a nie poważnym związkiem. Jednak właśnie dlatego, że jest z definicji w bardzo wymagającym obszarze, dobrze jest, że ustalasz wspólne kierunki i zamiary z partnerem chwili, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

Jeśli interesujesz się tematyką suplementów, dzięki którym twoje życie łóżkowe będzie jeszcze lepsze to koniecznie przeczytaj więcej tutaj i żyj lepiej.

To może być żenujące mówić o tym otwarcie, ale wtedy będziesz się cieszył, że to zrobiłeś. Kiedy się widzicie? O czym możesz mówić, a czego nie? Jak definiujesz siebie dla reszty świata? To tylko niektóre z możliwych pytań, które musicie sobie zadać razem. Są też „zasady” wspólne dla wszystkich przyjaciół z korzyściami. Tego właśnie (nie musisz) oczekiwać od takiego związku, wszelkich innych zasad, które ustalasz.

  1. Komunikacja i szacunek: absolutnie tak. Są to dwa aspekty, które, mimo że twój związek nie jest „poważny”, muszą zawsze tam być. Przejrzystość, szczerość, dialog i szacunek charakteryzują twój rodzaj relacji, jako że jesteś przede wszystkim przyjacielem. Fizyczny aspekt waszego partnerstwa jest plusem, który nie może przeszkadzać wam w byciu autentycznym ze sobą w jakikolwiek sposób: jeśli są rzeczy, które przeszkadzają, musicie im powiedzieć i odwrotnie. Jakby intencje i uczucia miały się zmienić….
  2. Z drugiej strony, zaangażowanie jest jedną z tych rzeczy, które nie mają nic wspólnego z przyjaźnią z własnymi korzyściami. Oczywiście, na przyjaznym poziomie, tak, ale nie oczekuj, że będzie miał jakiekolwiek obawy o ciebie, których nie ma dla nikogo innego. Nie bądźcie razem!
  3. Lojalność: nie! Jeśli nie zapytaliście się nawzajem (i nadal byłoby to dziwne w przypadku takiego związku… ponieważ oznaczałoby to przejście do następnego kroku), lojalność jest czymś, czego naprawdę nie możecie się spodziewać i on też nie może oczywiście oczekiwać od was. Będziesz wychodził z innymi ludźmi, będziesz spał z innymi ludźmi. Ale zdecyduj, czy właściwe jest mówienie o tym za każdym razem: może to być w złym guście, aby opowiedzieć szczegóły innych historii.
  4. Przyszłość razem: na miłość boską. Niech to nie potrwa dłużej niż w przyszłym tygodniu. Ponieważ jako przyjaciele możecie trwać wiecznie, ale co do korzyści….albo w dłuższej perspektywie naprawdę się spotykacie, albo w pewnym momencie sytuacja ulegnie zmianie.
  5. Małe uwagi: negatywne. Na pewno się kochacie, bo jesteście również przyjaciółmi, ale nie oczekujcie, że zwróci na siebie uwagę, zapamięta swoje daty lub da wam prezenty. Nie trzymajcie się razem i nie tylko nie jesteście przetrzymywani, on nie przyjdzie spontanicznie, z wyjątkiem rzadkich przypadków.

Sytuacje „pary”: nie. Czasami granice są tak rozmyte, że nawet ty nie wiesz, jak się zdefiniować; żyjesz w ciągu dnia i robisz to, czego chcesz; często twoje zrozumienie jest również postrzegane z zewnątrz (elektryczność przyciągania seksualnego nigdy nie jest niezauważona), czasami zostajesz nagi w łóżku i rozmawiasz godzinami, lub zdarza ci się spać razem. Są to sytuacje graniczne, które mogą dawać wrażenie bycia parą, a w rzeczywistości nie jesteście. Dzieje się tak dlatego, że w każdym przypadku łączy cię „forma miłości”, która miesza przyjaźń ze stroną seksualną, ale zawsze stara się pamiętać, że chodzi tylko o uczucia. Nie ma romantycznej miłości między wami, dobrze?

Koniec korzyści

Ukryte pytanie w definicji związku: koniec spotkań seksualnych może nastąpić w każdej chwili, nawet nagle. Ty musisz być świadomy ten; i jeżeli ono mógł robić ciebie cierpieć lub tworzyć sens nostalgia, ty musisz znać dlaczego zarządzać ty, szczególnie jeżeli ty chcesz utrzymywać przyjaźń z nim bez korzyści.

Przeczytaj również – jak zadowolić swojego faceta

Zmiana rozmiaru

Trąbka istnieje tak długo, jak długo może ci pomóc, cokolwiek to znaczy. Jeśli tylko jeden z warunków, wyraźny lub nie, zaczyna przeszkadzać ci zbytnio, a dyskomfort przekracza dobre samopoczucie, konieczne jest ponowne rozważenie sytuacji i przekształcenie jej w coś innego; alternatywą jest zamknięcie relacji. Czasami możesz chcieć więcej, ale druga osoba się nie zgadza; czasami, nawet jeśli nie jesteś zakochany, widzieć go z innymi powoduje zbyt wiele bólu; czasami znowu jego zaborczość może ci przeszkadzać. Przyjaźń z korzyściami to związek, który może ulec nawet nagłym zmianom; nie ma bezpieczeństwa ani stabilności. Bądź gotowy na wszystko, rzuć się, żyj, ale zatrzymaj się w czasie, zanim się zranisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *